Adult 18+           Youth 11 - 17             Child 4 - 10            Family (3 or more)

Day Pass                        12.50                         11.00                        8.50                      28.50

Bouldering Only             10.00                          8.00                        5.00

10 Day punch pass     105.00                          90.00                      65.00                       N/A

1  Month                        49.00                          42.50                       32.00                     135.00

3 Month                        135.00                         120.00                     95.00                    355.00

Yearly                           485.00                          395.00                    220.00                  975.00


If you require a staff member to belay you or your group it is only $15.00 per person for 1 hour of climbing. (Rentals NOT included).   Feel free to stay and boulder after the initial hour of climbing                                                                                                 Please call ahead to reserve a time!

 Equipment rentals:   Harness 5.00          Shoes 5.00        Chalk bag $ 2.00              

Lessons:  The cost of an introductory "learn to belay" lesson is $35 per person. The price includes all equipment, instruction, and a full day pass for climbing. Reservations are required.

Group belay:  4 or more  is $32.00 per person (includes equipment rental) Reservations are required.   The lesson will take anywhere from 1.5 - 2 hours and then you can stay and climb as long as you want.